La, la la – dzieci skarbem są!

Piosenka promująca akcję „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” nagrana przez chór „Szczygiełki” zaczęła żyć swoim życiem.
Przy okazji nagłaśniania akcji, Radio Lublin zawsze puszczało melodyjne „La, la, la – dzieci skarbem są!”
Tak to bywa, kiedy utwór skomponowany jest przez Romualda Lipko i łatwo wpada w ucho. A gdy dodatkowo wykonywany jest przez dzieci i promuje słuszną sprawę, to praktycznie każdy człowiek nuci piosenkę pod nosem.
Lecz w dzisiejszych czasach ludzie tak mocno przyzwyczajeni są, że ich zmysły są atakowane przez różne media, że nie obyło się bez „firmowania” piosenki obrazem. W związku z tym, 1 grudnia 2013 r., Radio Lublin zorganizowało imprezę, gdzie wśród wielu dziecięcych artystów chór „Szczygiełki” zaprezentował „swoją” piosenkę – hymn akcji. Przy okazji pan Witek udzielił wywiadu dla redaktora z Radia Lublin.

Radio Lublin na czas akcji zostało sztabem nr 1, ale akcja tak bardzo „rozpełzła” się po Lubelszczyźnie, że dary zbierane są w ponad 500 sztabach. Dla wszystkich wolontariuszy Organizatorzy akcji zorganizowali pyszną pizzę z Pizzerii La Strega i Atrium Ristorante Pizzeria oraz puszyste pączki i gorące napoje. Animatorzy robili dzieciom rysunki na twarzy i skręcali balony w przedziwne stworki.

W studiu było sporo zamieszania, bo oprócz naszego chóru byli inni lubelscy artyści: muzycy, gimnastycy, tancerze. Publiczność nie dopisała, ale nie był to przecież regularny koncert na krzesełkach, a wolontariusze pracowali „w terenie”, więc co chwilę była „wymiana” oglądających. „Szczygiełki” zaprezentowały się bardzo ładnie. Jasna sprawa, że muzyka grała z playbacku, ale wszyscy umieli słowa na pamięć i wszystko, łącznie z solówką Tosi Gierczak, wyszło bardzo naturalnie.mce_markermce_marker