Relacje widzów po obejrzeniu „Kolęd Świata”

Do Kierownictwa Zespołu Scholares Minores pro Musica Antiqua, Poniatowa

 

Szanowni Państwo, drogie dzieci! Jestem starym profesorem medycyny i „z niejednego pieca chleb jadłem”. Dzięki Wam spotkało mnie głębokie przeżycie: zobaczyłem i usłyszałem najpiękniej wykonane kolędy i to nie tylko polskie, ale i niemieckie, angielskie francuskie… Był to najmilszy symbol globalizacji, jaki można sobie wyobrazić. Nie pomnę czy kiedykolwiek wylałem tyle łez szczerego wzruszenia!  
Zazdroszczę Wam tej radości i swobody z jaką poruszacie się w tak pozornie odległych kulturach by wieścić Narodzenie Pana.
Podziwiam Wasze piękne głosy i stroje historyczne ale najbardziej podziwiam sam pomysł i konsekwencję w jego realizacji w niewielkiej przecież Poniatowej. Aż trudno sobie wyobrazić, że Wasz Zespół przetrwał te wszystkie burze, jakie przeszły nad naszym Krajem i to w tak niewiarygodnie trudnych czasach!
Życzę Wam z całego serca wytrwałości i powodzenia na świecie! Mój podziw i wdzięczność będą Wam towarzyszyły wszędzie, dokądkolwiek Was losy, zapobiegliwość Waszego Kierownictwa oraz Wasza praca i zdolności zaniosą!
 
Prof. dr hab. med. Jerzy Janecki 
Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej Polskiej Akademii Nauk
Warszawa
 
 
 
 

Drogi Panie Profesorze,

Jesteśmy niezmiernie wzruszeni ciepłymi słowami, które mobilizują do dalszej pracy. Cieszymy się, że nasza muzyka wywołuje tak piękne i głębokie uczucia – to największa nagroda dla młodych wykonawców, którzy wkładają wiele wysiłku w przygotowanie świątecznych koncertów. Mamy nadzieję, że prezentowana przez nas muzyka pozostanie w Pana sercu przez długi, długi czas a – jeżeli los pozwoli – spotkamy się w przyszłości na kolejnych koncertach!

z wyrazami szacunku
Kierownictwo oraz Członkowie Zespołów