W dniu imienin Króla Stasia

Koncert z okazji imienin króla Stanisława Augusta Poniatowskiego odbył się 8 maja w ramach konferencji „Łazienki Królewskie nowe świadectwa – nowe znaczenia„. Występ naszego zespołu spotkał się ze wspaniałym odbiorem. Publiczność stanowili znani historycy sztuki, naukowcy, świat biznesu i politycy. Poniżej prezentujemy galerię z występu.

„Łazienki Królewskie nowe świadectwa – nowe znaczenia” pod takim tytułem Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie organizuje dwudniową konferencję w dniach 8-9 maja.

Założeniem spotkania jest ożywienie badań nad pałacowo-ogrodowym zespołem muzealnym i odnowa badawczych paradygmatów. W kręgu zainteresowania będą przede wszystkim nowe fakty, dokumenty, dane materialne i historyczne oraz ich nowe odczytania i interpretacje.

Intencją Muzeum jest także odnowienie samej formuły konferencji.

Jedna jej część poświęcona będzie problematyce stricte naukowej i materiałom historycznym. Część druga, natomiast będzie prezentacją nowych, współczesnych świadectw i znaczeń pozyskiwanych przez Ośrodek Edukacji Muzealnej. Wyżej wspomniane świadectwa i znaczenia staną się pretekstem do dyskusji nad redefinicją ustalonych znaczeń, w które wpisują się Łazienki Królewskie jako muzeum oraz przestrzeń publiczna.