Wielkopostne śpiewanie u lubelskich dominikanów

Już po raz 10. u lubelskich dominikanów rozpoczął się cykl koncertów „Wielkopostne śpiewanie”. W tym roku pierwsza niedziela Wielkiego Postu należała do prawosławnych – wystąpił chór cerkwi Przemienia Pańskiego w Lublinie, a naukę rekolekcyjną o szacunku głosił prawosławny abp Abel. Temat tegorocznych rekolekcji to „Spotkać Boga w człowieku”.

Podczas kolejnych niedziel uczestnicy rekolekcji będą się przyglądać relacjom i uczuciom, a każda nauka, głoszona przez innego duchownego, dotyczyć będzie jednego z nich: szacunku, przyjaźni, miłosierdzia, współczucia, solidarności i miłości. Rozważaniom towarzyszyć będą pasyjne śpiewy.

W kolejne niedziele u lubelskich dominikanów wystąpi krakowski zespół Ireny Urbańskiej z programem „Ciernie Bożej Męki”, czyli staropolskimi pieśniami pasyjnymi, następnie w bazylice gościć będzie akordeonistka Elwira Śliwkiewicz-Cisak z zespołem i spektaklem „Serce Boga”. 3 kwietnia, w bliskości rocznicy śmierci Jana Pawła II zebrani modlić się będą w intencji beatyfikacji papieża a zaśpiewa chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, tydzień później zaś, w rocznicę katastrofy smoleńskiej, wystąpi sopranistka Benigna Jaskulska. W niedzielę palmową cykl zakończy występ zespołu muzyki dawnej Scholares Minores pro Musica Antiqua i chóru Szczygiełki.

Fragment artykułu ze strony ekai.pl

Aby przeczytać więcej kliknij tutaj